Zdrowie

Jak wyglądać jak młody bóg?

Czy wiesz kim jest ten pan na poniższym zdjęciu?

Hercules

 

Jeśli nie, to pragnę Ci przedstawić najsilniejszego człowieka na ziemi. Pierwszego strongmana na świecie i nie… nie chodzi tu o Mariusza Pudzianowskiego :). Pan na powyższym zdjęciu to Herkules (Chociaż ja go znam go jako Herakles‚a ale to tożsame) , syn Zeusa i Alkmeny, opiekun własności, strażnik wejść i opiekun podróżujących oraz handlujących, Victor (zwycięzca) et Invictus (niezwyciężony). Robi wrażenie? Pozwól że zapoznam Cię z metodą, jak wyglądać niczym grecki bóg. (Tak, wiem że był herosem).

Spartanie

Zapewne kojarzysz film pod nazwą 300? Gdzie zobrazowano jak król Leonidas wraz z przybocznymi wojownikami dziesiątkuje szeregi perskiej armii. Było to przed erą siłowni, klubów fitness, sztang, wyrafinowanego sprzętu itd. itd. Wtedy wojownicy mieli do dyspozycji przede wszystkim własne ciało. Do dnia dzisiejszego greccy atleci są uznawani za wzór pięknego ciała. Mało tego że dobrze wyglądali byli silni i sprawni. Dzisiejsi weterani kulturystyki borykają się z bólami stawów a część jest tak przypakowana, że mięśnie ograniczają im ruchy. Zachęcam Cię do tego żebyś nie wierzył w absolutnie żadne moje słowo i sprawdził wszystko na własną rękę.

Trening

Zapewniam Cię że jesteś w stanie przeprowadzić trening godny greckiego herosa w własnym zaciszu domowym. Podstawowymi ćwiczeniami są:

  • Pompki
  • Podciągnięcia
  • Wznosy nóg
  • Przysiady

Jedyne narzędzie, którego będziesz potrzebował, to drążek do podciągania. Osobiście polecam taki zamontowany na stałe.

Jeżeli jednak prowadzisz nomadyczny tryb życia, mieszkasz w akademiku lub cokolwiek innego. Proponuję Ci zaopatrzenie się w „Stacjonarny drążek do podciągania”. Koszt to około 200-300 zł na allegro co ni jak się nie ma do karnetu, który zapłaciłbyś na siłowni a takie urządzenie posłuży Ci długo.

 

Na dodatek jest przenośne, najczęściej składane wiec nie zajmie Ci wiele miejsca. Jeżeli absolutnie nie chcesz wydawać na sprzęt, polecam Ci wykorzystać wszelką infrastrukturę miejską i leśną. W średniowieczu podciągano się np. na drzewach, a w dzisiejszych czasach osobiście polecam zwykły trzepak do dywanów, drabinki na placu zabaw etc. etc.

Jeżeli nie masz pomysłu na program treningowy, osobiście polecam Ci zajrzenie na ten fanpage na Facebooku „W Ruchu” lub wpisanie w Google hasła „jak zrobić 100 pompek”. Obok w rozwijanym menu znajdziesz także programy na resztę ćwiczeń wymienionych wcześniej. Jeśli chodzi o brzuszki, to rób je na drążku bo możesz mieć problemy z kręgosłupem. Wygląda to w następujący sposób.

City image created by Katemangostar – Freepik.com

Skazany na Trening

Polecam Ci też zaznajomienie się z dziełem Paula Wade’a pod tytułem „skazany na trening„, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat kalisteniki. Polecam Ci także wpisanie do serwisu Youtube haseł „convict conditioning” z końcówkami „pull up/push up/leg raises/squats” w którym zobrazowane są ćwiczenia opisane przez Paula. Tylko pamiętaj by zaczynać od kroku 1. i trzymać się wskazanych instrukcji.

Co daje trening z własnym ciałem?

Po pierwsze nie przeciąża mięśni. Twoja waga jest idealnym ciężarem dla Ciebie, nie jest ani za mała ani za duża. Nie będziesz zmęczony po treningu. Będziesz mógł ruszać rękoma i podniesienie długopisu na następny dzień nie będzie sprawiało Ci trudności. Oszczędzasz czas i pieniądze – na dojazd i na karnet na siłowni. Budujesz w sobie wytrwałość – jeśli jednego dnia nie zrobisz zaplanowanego treningu, robisz dzień przerwy i podchodzisz ponownie i tak do skutku, to kształtuje nie tylko mięśnie ale także Twój charakter. Podnosi Ci się samoocena i pewność siebie – Zapewniam że poczujesz się dużo lepiej mając piękną sylwetkę. Stajesz się atrakcyjniejszy w oczach płci przeciwnej ;). Ludzie bardziej szanują gości, którzy potrafią zadbać o siebie. Poprawa sylwetki – Kalistenika powoduje taką przypadłość że trenując zaczynasz jeść inaczej, myśleć inaczej i w rezultacie chudniesz lub przybierasz na masie mięśniowej (zależnie od tego czy jesteś za duży czy za mały).

Chcesz wiedzieć więcej o treningach/dietach ?

Zajrzyj na stronę Fitrepublic

 

Jeżeli zainteresowałem Cię powyższym zagadnieniem, chcesz ze mną porozmawiać na ten temat, pisz komentarze lub przejdź do zakładki kontakt.

http://www.alexanderkrysiuk.pl/kontakt/

Pozdrawiam Cię gorąco!

Alexander

2 thoughts on “Jak wyglądać jak młody bóg?

  1. Kalistenika świetnie rozwija cały układ mięśniowy i praktycznie w ogóle nie wymaga wkładu finansowego. Jest to świetna alternatywa, jeżeli nie interesuje Was siłownia i chcecie zbudować masę mięśniową.

    1. Warto też połączyć oba treningi. Tradycyjny trening siłowy z sprzętem bez trenera kończy się rozbudową tylko pewnych partii mięśni. Nie bez powodu śmieszą nas zdjęcia kolosów na chudych nóżkach. W dodatku trening z własną masą ciała jest bardzo dobry w dniach gdy czujemy się zmęczeni albo nasze mięśnie są przetrenowane

Dodaj komentarz