Rozwój Osobisty

Jak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Jak zyskać Nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Czy miałeś kiedyś tak że brakuje Ci energii? Że nie możesz rano wstać i się obudzić? Nie martw się, ja też. Wszystko zmieniło się u mnie po przeczytaniu książki „myśl i bogać się” – Napoleona Hilla. Zacznijmy jednak od początku. Niezależnie od tego czy masz wielkie plany i marzenia i chcesz wieść życie mianem ekskluzywnego, zdobywać szczyty czy tylko nie możesz zabrać się za remont w pokoju, napisanie artykułu albo zrobienia porządku w papierach proces przemiany jest ten sam. Ja sam zawsze chciałem zostać znanym muzykiem, jeździć z zespołem po całym świecie i mieć wyprzedane wszystkie bilety na swoje koncerty grubo przed występem. Mimo wszystko mój zapał był do tego na poziomie „chciałbym ale nie wiem co nie wiem jak itd.”. Czy Ty też tak masz?Tak samo zabierałem się do zamontowania drążka do podciągania. Mimo że sam proces od zakupu do powieszenia zajął około 4-5 godzin to przygotowanie zajęło mi jakieś 1,5 roku. Więc co się zmieniło?Jak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celów

 

Tablice Marzeń – czyli jak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Na początku gdy usłyszałem o tym, stwierdziłem „wow, super pomysł”. Kiedy miałem 16 lat postanowiłem sobie że chcę mieć fajną gitarę i fajny wzmacniacz do gitary. Napisałem o tym na naszej-klasie (to taki prototyp facebooka) i ciągle o tym gadałem z wszystkimi znajomymi że chcę mieć takie coś. Nie myślałem w ogóle o tym jak to zdobędę, skąd wezmę pieniądze itd. ale chcę Ci powiedzieć że gitara o której marzyłem, stoi po mojej lewej stronie a wzmacniacz po prawej :). Czym są więc te tablice marzeń? U mnie jest to tablica korkowa, zawieszona nad biurkiem, przy którym pracuję. Na tej tablicy mam wydrukowany napis „pamiętaj po co tu jesteś!” i obecnie wywieszone zdjęcia:

  • Samochodu – Mazdy mx5
  • Gitary – marki jackson
  • Portfela wypełnionego 100 złotówkami
  • Macbooka pro
  • Zdjęcie ludzików budujących most do napisu „sukces”

Lista celów – czyli jak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Mam także specjalnie założony zeszyt, w którym wypisane są wszystkie moje cele w życiu. Na tej liście znajduje się zarówno zbudowanie biurka, uzyskanie dyplomu inżyniera, wprowadzenie regularnego i zdrowego odżywiania się, bieganie 3 razy w tygodniu jak i zbudowanie biznesu, który przyniesie mi 5 tys. zł miesięcznie czy Zwiedzenie całego świata. Zrób sobie ćwiczenie i załóż zeszyt w którym będziesz spisywać co chcesz w życiu przeżyć, może być to najmniejsza błachostka jak zjedzenie prawdziwej włoskiej pizzy jak i cel wielki. Ważne by lista zawierała co najmniej 30 punktów. Przy okazji tworzenia tej listy, odłóż telefon, wyłącz facebooka, niech nic nie ogranicza Twojej wyobraźni. Następnie zakreśl 3 najważniejsze w tej chwili cele, które popchną Twoje życie do przodu i co miesiąc otwieraj ten zeszyt i przypomnij sobie na czym Ci zależało i zakreślaj markerem to co się już wydarzyło a także dopisuj nowe cele. To świetna zabawa i doskonałe ćwiczenie.

 

Żądza, Pragnienie – czyli jak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celów

Pierwszy Krok

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to wzbudzić w sobie ogromną żądzę. Przy czym jak już wspominałem nie ma znaczenia co to będzie, musisz wyznaczyć sobie cel. Celem może być zarówno zdobycie wymarzonego samochodu, prowadzenie ekskluzywnego życia jak i schudnięcie do lata. Tutaj pojawia się też kolejny ważny czynnik, postaw obok każdego celu datę, później powiem Ci dlaczego.

Drugi krok

to hasło „nigdy się nie poddawaj”. MaJak zyskać nieskończone pokłady energii do realizacji celówm wiele osób wokół siebie, które twierdzą że „ahh ja już próbowałem/am i mi nie wyszło, widać ja się do tego nie nadaję”. To że coś Ci dzisiaj w życiu nie wychodzi nie oznacza, że zawsze tak będzie. Uważam że mądrzy ludzie szukają sposobów, próbują czegoś nowego. To że coś Ci się nie udało oznacza że odkryłeś/aś kolejny sposób, który nie działa :). Tzn. że jesteś o krok bliżej do znalezienia metody która działa.

Krok trzeci

Spisz deklarację i odczytuj ją codziennie po przebudzeniu się i przed udaniem się w sen. Twoja deklaracja powinna zawierać podanie określonego przez Ciebie celu – czas, w którym go osiągniesz oraz to, co jesteś w stanie dać z siebie w zamian za zdobycie upragnionego marzenia. Dodałbym do tego jeszcze słowa „Wiem że jestem zdolny(a) osiągnąć mój główny cel życiowy; Dlatego też żądam od siebie wytrwałej, nieprzerwanej pracy dla jego osiągnięcia i przyrzekam prowadzić taką pracę”. Odczytywanie takiej deklaracji rano i wieczorem nie obudzi w Tobie żądzy z dnia na dzień ale codziennie będzie troszeczkę, mały kroczkami przestawiać Twój umysł na dążenie do celu zamiast odkładania go. Efekt? Kiedyś nie mogłem się zmusić żeby wstać przed 10:00 a dzisiaj wstałem o 7:00 i piszę dla Ciebie ten artykuł. 🙂

Krok czwarty

Spal za sobą wszystkie mosty. Nie mówię tu o tym żeby odciąć sobie kontakt z całym światem ale skoro chcesz schudnąć do lata np. i na Twojej liście „co zrobić żeby schudnąć do lata” znajduje się np. niejedzenie słodyczy i bieganie 5 km dziennie to nie jedz słodyczy i biegaj 5 km dziennie.

Dodaj komentarz